Mini PIR čidlo - na chodby

PIR čidlo
PIR čidlo
Krabička řízení časovače pro upevnění na DIN lištu
Krabička řízení časovače pro upevnění na DIN lištu
Nízká krabička řízení časovače pro vložení do SDK podhledu
Nízká krabička řízení časovače pro vložení do SDK podhledu
Napájecí zdroj pro upevnění na DIN lištu
Napájecí zdroj pro upevnění na DIN lištu

Používá se především na spínání osvětlení chodeb.

Vyráběno v nerezovém rámečku, montuje se zapuštěním do stropu nebo do zdi. (Montáž pomocí sádrokartonového kolečka lze vidět v sekci schodišťová a chodbová mini světla.) Výhodou našeho PIR čidla je jeho malá velikost a neprodukuje žádné rušivé mechanické zvuky jako cvakání a klepání relátek jako z běžných čidel - jeho výstup je řízen elektronicky.

 

Obsahuje fotočidlo pro nastavení spínání ve tmě. Aktivuje se tedy až po setmění. Má dva výstupy - jeden se zapíná po setmění, druhý po aktivaci pohybem. Při použití našich MINI světel s dvěma světelnými okruhy lze pak docílit efektu, kdy po setmění se MINI světla rozsvítí slabým barevným svitem (zpravidla modrým) a po aktivaci PIR čidla pohybem se světla rozsvítí jasným bílým svitem.

Po skončení impulsu světlo výstupu pomalu dohasíná, nenastane tak skokově tma.

 

Dosah PIR čidla je asi 10m, úhel záběru asi 120st.

 

PIR čidlo lze v kombinaci s našimi vyráběnými LED svítidly pro hlavní svícení (řada CT nebo DS) použít takovým způsobem, že svítidla spíná jen tlumeným rozsvícením, např.třetinovým jasem, které po skončení impulsu z PIR čidla plynule dohasnou. Toto řešení je ideální pro běžnou praxi, kdy je po chodbě potřeba jen přejít a není nutno hledat vypínač. Ideální pro cestu na WC uprostřed noci. 

Klasický vypínač na zdi pak svítidla rozsvítí standartním plným jasem a svítidla svítí po celou dobu zapnutého vypínače, např. při úklidu chodby.

Cena: 1.000Kč