IR detektor - na schodiště

IR detektor
IR detektor
Krabička řízení časovače pro upevnění na DIN lištu
Krabička řízení časovače pro upevnění na DIN lištu
Napájecí zdroj pro upevnění na DIN lištu
Napájecí zdroj pro upevnění na DIN lištu

Speciálně vyvinuto pro spínání osvětlení schodiště.

Vyráběno v nerezovém rámečku, montuje se zapuštěním do zdi. (Montáž pomocí sádrokartonového kolečka lze vidět v sekci schodišťová a chodbová mini světla.) Výhodou IR detektoru je jeho malá velikost a neprodukuje žádné mechanické zvuky jako cvakání a klepání relátek jako z běžných čidel - jeho výstup je řízen elektronicky. Provedení IR detektoru je sladěno s MINI světly.

Funguje podobně jako PIR čidlo, oproti němu se však vyznačuje úzkým záběrem snímání (asi 20st.) a krátkým dosahem (max 70cm, nastavitelné). Jeho výhodou je sepnutí pouze v přesně ohraničené a úzké oblasti. V praxi to znamená, že světlo se aktivuje vkročením na první schod schodiště. Pokud se tedy pohybujete po chodbě nad nebo pod schodištěm, tak IR detektor vás nesnímá a nezapíná osvětlení schodiště, jako by to mu bylo v případě klasického PIR čidla. IR detektor osvětlení zapne až po vkročení na schodiště. 

Obsahuje fotočidlo pro nastavení spínání ve tmě. Aktivuje se tedy až po setmění. Má dva výstupy - jeden se zapíná po setmění, druhý po aktivaci pohybem. Při použití našich MINI světel s dvěma světelnými okruhy lze pak docílit efektu, kdy po setmění se MINI světla rozsvítí slabým barevným svitem (zpravidla modrým) a po aktivaci IR detektoru pohybem se světla rozsvítí jasným bílým svitem.

Po skončení impulsu bílé světlo výstupu pomalu dohasíná a přejde do modrého jemného dekoračního podsvitu, nenastane tak skokově tma.

Cena: 1.000Kč